Opcje binarne – świetny sposób na zarobek

Opcje binarne to coraz bardziej popularny sposób na inwestowanie swoich pieniędzy. Samo inwestowanie w opcje binarne nie jest skomplikowane. Polega ono na wytypowaniu, w którym kierunku zmieni się kurs danej waluty lub akcji po określonym czasie.

Jednak żeby zarabiać na opcjach trzeba posługiwać się ściśle określonymi strategiami. Analizując wykres możemy zauważyć pewne zależności i elementy powtarzalne, które dają nam sygnał do otwarcia pozycji. Występują różne rodzaje opcji binarnych. Długoterminowe, pięciominutowe, a nawet opcje 60 sekund.

Te ostatnie charakteryzują się największym ryzykiem gdyż ciężko jest przewidzieć, w którą stronę pójdzie kurs w ciągu 60 sekund. Opcje binarne długoterminowe są pewniejszą odmianą. Jeśli na wykresie widzimy silny trend wzrostowy, który utrzymuje się od dłuższego czasu, postawienie opcji up do końca dnia będzie dobrym rozwiązaniem. Jak już wspominałem wcześniej do grania w opcje binarne potrzebna jest strategia.

Otwieranie pozycji na ślepo, lub czysto intuicyjnie może szybko wyczyścić nasz depozyt. Na internecie dostępnych jest wiele strategii, które możemy pobrać, zainstalować w specjalnym oprogramowaniu i bacznie obserwować wskaźniki.

Po przejrzeniu dziesiątek wykresów i otwarciu wielu pozycji zarabianie na opcjach przychodzi nam z łatwością. Na początek radzę jednak grać na koncie demo za wirtualne pieniądze. Wiele brokerów oferuje konta demo, jest to świetny sposób na przećwiczenie strategii. To uchroni początkujących inwestorów przed stratą swoich pieniędzy.